Tarptautinis švietėjiškas kampanijos "Raudona suknelė - 2015" renginys: fotoparoda

Lietuvos širdies asociacija bendradarbiaudama su Pasauline širdies federacija (WHF- World Heart Federation) ir Europos širdies tinklu (EHN – European Heart Network) nuo 2011 m. vykdo tarptautinę informavimo kampaniją „Raudona suknelė“ (tarptautinis pavadinimas – Go Red for Women), skirtą moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai (daugiau informacijos www.raudonasuknele.lt).

 Apie šių metų kampaniją:

Š. m. gegužės mėn. Lietuvos širdies asociacija pristatys socialinį švietėjišką renginį ,,Saugok širdį” ir pakvies svarbias Lietuvai moteris tapti kampanijos ambasadorėmis nusifotografuojant su raudonos spalvos drabužiu ar simboline raudonos spalvos aprangos detale.

Ekspozicijos atidarymas planuojamas Vilniaus Rotušėje gegužės 18 d., 17:00 val.  Jo metu vyks spaudos konferencija, skirta atkreipti žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į moterų širdies ir kraujagyslių ligas bei ankstyvą jų prevenciją. 

Socialinio švietėjiško renginio – fotoparodos ,,Saugok širdį” planuojamos  ekspozicijos vietos:

  • Atidarymas Vilniaus Rotušės rūmuose š. m. gegužės mėn. 18 d. 17 val.
  • VšĮ VUL Santariškių klinikose (š.m. gegužės-rugpjūčio mėn.).
  • Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės savivaldybėse (š.m. rugsėjo -  2016 m. balandžio mėn.)
  • Pagrindinė mobilios ekspozicijos buveinė – VšĮ VUL Santariškių klinikos

 Parodos autorius:  fotomenininkas Vaidotas Grigas. Nuotraukų galeriją rasite ČIA. 

 

Apie kampaniją „Raudona suknelė“

            „Raudona suknelė“  (tarptautinis pavadinimas – Go Red for Women) yra tarptautinė informavimo kampanija, skirta moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. 

            Lietuvos širdies asociacija bendradarbiaudama su Pasauline širdies federacija (WHF- World Heart Federation) ir Europos širdies tinklu (EHN – European Heart Network) organizuoja šią kampaniją Lietuvoje  jau penktus metus, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad pagrindinis moterų žudikas yra širdies ir kraujagyslių ligos (daugiau informacijos www.raudonasuknele.lt).

            Raudona suknelė – tai universalus tarptautinis moterų sveikatos, gyvybės ir dinamiškumo simbolis. Raudona suknelė taip pat simbolizuoja raudoną pavojaus signalą, kviečiantį kiekvieną moterį pasaulyje rūpintis savo ir savo artimųjų širdies sveikata.

Kodėl svarbi ši kampanija?

          Tikimės, kad kampanija padės moterų žudiką Nr.1 pasaulyje paversti moterų  sveikatos prioritetu Nr. 1. Dauguma moterų nežino, kad visame pasaulyje pagrindinė  jų mirties priežastis, o taip pat ir pagrindinė negalios priežastis yra širdies ir kraujagyslių ligos.

          Kiekvienais metais visame pasaulyje koronarinė širdies liga ir insultas nusineša per    8 600 000 moterų gyvybių. Mirčių skaičius nuo širdies ir kraujagyslių ligų žymiai didesnis nei nuo vėžio, tuberkuliozės, ŽIV/AIDS ir maliarijos kartu sudėjus. Mirčių skaičius aštuoniolika kartų didesnis nei nuo krūties vėžio ir šešis kartus nei nuo ŽIV / AIDS.

          Lietuvoje kiekvienais metais koronarinė širdies liga ir insultas nusineša per 13 000 moterų gyvybių. Moterų mirčių skaičius nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra beveik 4 kartus didesnis nei nuo vėžio. Tačiau širdies ligų ir insulto galima išvengti. Pirmasis žingsnis, siekiant gerokai sumažinti riziką – tai žinoti apie šią grėsmę sveikatai. 

         Moterims žymiai dažniau nei vyrams per vėlai diagnozuojamos ir pradedamos gydyti širdies ir kraujagyslių ligos. Supažindinti moteris su miokardo infarkto ir insulto dažniausiomis priežastimis, rizikos veiksniais ir simptomais yra pirmasis žingsnis kovojant su šiomis ligomis. Ši informacija  gali išgelbėti daugelio moterų gyvybę.